2003

1. ročník naší klubové soutěže :

První ročník tančilo 136 párů.

Děkujeme za podporu všem partnerům !
V neděli 26. října proběhl v MěKS Říčany první ročník soutěže Fuego Cup. A již první ročník byl výjimečný a nezapomenutelný - 138 tanečních párů v 10 kategoriích! Přes 300 diváků! A to vše ve skvělé atmosféře, kterou vytvářeli nadšení diváci...

K nadšení měli důvod – hned v dopolední části soutěže, v kategorii dospělých třídy D, se do semifinále probojoval pár z domácího klubu Fuego – Martin Haushalter s Terezou Ikriovou. V konkurenci dvaceti párů obsadili krásné deváté místo. Druhý z domácích párů, Dan Bagge s Markétou Míkovou, si dokonce zatančili i ve finále soutěže a svým čtvrtým místem udělali obrovskou radost nejen říčanskému publiku, ale hlavně pořádajícímu klubu Fuego.

Spokojení byli nejen diváci, ale i všichni tanečníci. Již při nástupu dostali všichni poukaz na 50% slevu předplatného časopisu Dancetime. Každá tanečnice dostala navíc ještě kytičku a poté už začal nelítostný boj o ceny ještě hodnotnější. I někteří porotci pocítili na vlastní kůži ostré lokty tanečnic. Ale až na tyto drobné kolize proběhlo vše skvěle a páry na prvních třech místech se mohly radovat z krásných kytic, ručně vyráběných keramických pohárů, dortů, praktických cen od firmy Tiscali, Global Express, Miss Cosmetic a mnoha dalších, které předávala starostka města Říčany, paní Adriena Mrázová, společně se zástupcem firmy Bresson, hlavního partnera celé akce.

O doprovodný program se postarali mistři bojového umění z Wing Tsun Kung Fu & Escrima. Báječnou atmosféru doplňovalo i netradiční pojetí úpravy parketu a závěrečné odměnění porotců úžasnými diplomy.

Pevně věříme, že příští ročník (24.10. 2004) se nám podaří udržet laťku minimálně na stejné úrovni jako letos. Děkujeme všem sponzorům a všem, kteří nám se soutěží pomáhali. Nashledanou v roce 2004.

Za taneční klub Fuego Říčany

Karolína Adamusová a Jan Beránek

Rozhovor s Ing. Pavlem Kojetínem

Několik otázek jsme položili vedoucímu soutěže Ing. Pavlu Kojetínovi...

Po kolikáté jste se zúčastnil soutěže pořádané v Říčanech?

Na tuto otázku neumím přesně odpovědět, v Říčanech se letos v únoru uskutečnil již 26.ročník tradiční soutěže „Říčanský pohár", zúčastnil jsem se i dvou soutěží „O pohár starosty města Říčan". Těch soutěží bylo už určitě přes dvacet, ale konkrétní číslo Vám opravdu nedokážu říci.

Soutěží v Říčanech se tedy zúčastňujete v různých funkcích už dlouhou dobu, jak jste viděl první ročník soutěže „Fuego Cup" z pozice vedoucího soutěže?

Soutěž byla po všech stránkách pečlivě připravena a pořadatelé, členové tanečního klubu Fuego Říčany, neponechali nic náhodě. Počínaje přípravou a výzdobou sálu, péčí o taneční páry, porotu i štáb funkcionářů. Také nelze opominout ceny, ne na každé soutěži si jich vítězné páry tolik a tak pěkných odvezou. Podařilo se Vám zajistit dostatek sponzorů, což rozhodně není jednoduchá věc. Potěšitelným zjištěním byla účast 138 soutěžících párů i účast určitě přes 300 diváků, kteří vytvořili svým povzbuzováním skvělou atmosféru pro všechny soutěžící a vydrželi na soutěži celý den. Také je nutno považovat za velmi příjemnou skutečnost osobní účast paní starostky města Říčan na soutěži. Na hladkém průběhu soutěže se zcela jistě zasloužil i štáb sčitatelů, sekretářů a zvukaři, kteří všichni odvedli poctivou bezchybnou práci. Můžu Vám tlumočit např. názor rodičů juniorských tanečních párů z Moravy, kteří mi po soutěži přišli říci, že se jim soutěž po všech stránkách velmi líbila, měla atmosféru i spád a vůbec nelitují dlouhé cesty do Říčan.

To je pro Vás snad to nejlepší ocenění, které Vám rád tlumočím.

To rádi slyšíme, ale chci se zeptat na již zmiňovaný štáb odborných pracovníků, jejichž rychlost jsme obdivovali. Co nám k němu můžete říci?

Tým, který se podílel na organizačním zabezpečení soutěže Fuego Cup je skutečně týmem zkušeným a velmi rychlým. Vždyť si jej již několik let vybírají i pořadatelé Mistrovství ČR. Letos například pro zabezpečení MČR v LAT v Praze i MČR ve STT v Českých Budějovicích. Tvoří jej členové naší Středočeské divize ČSTS, které jsem kolem sebe soustředil a na zabezpečení soutěží se někteří z nich podílí také přes 20 let. O výsledku soutěže rozhoduje samozřejmě názor odborné poroty, ale o průběhu soutěže rozhoduje vždy štáb soutěže.

Co při vedení soutěže preferujete, či ze strany pořadatelů požadujete?

Zcela jednoznačně pro nás platí „vše pro taneční páry". Na soutěži jsme kvůli nim, taneční páry se snaží předvést co nejlepší výkony, podložené tréninkovým úsilím. Proto se snažím vést každou soutěž tak, aby měla spád, aby páry nemusely čekat dlouho po skončení prezence na zahájení soutěže, měly dost místa pro předvedení svých výkonů, měly možnost na odpočinek například střídáním kategorií či tříd atd. I to je důvod, proč na soutěže pořádané v našem regionu jezdí hodně tanečních párů, i když musím přiznat, že náš region má ideální polohu, je v srdci Čech a tudíž k nám má hodně párů z Prahy i ostatních krajů blízko. To je pak také nejlepší odměna pro pořadatele soutěží. A vše výše uvedené jste splnili, proto Vám můžu jen poblahopřát k účasti 138 soutěžících párů a těšit se na další ročník soutěže v říjnu příštího roku.

Nové kurzy  - leden 2024 - začínáme od 14.1.2024


Ladies Latin

ZAČÁTEČNICE

Út: 10-11:30

St: 19:00-20:30

Ne: 17:30-19:00

MÍRNĚ POKROČILÉ
St: 10.00 - 11.30
Čt: 19.00 - 20.30
Ne: 19.00 - 20.30

POKROČILÉ
Po: 10.00 - 11.30 a 19.00 - 20.30
Út: 18-19:30 a 19.30 - 21.00

STŘEDNĚ POKROČILÉ
St: 19.00 - 20.30

VÍCE POKROČILÉ
Čt: 10.00 - 11.30

 

TANEČNÍ KURZY pro páry

Taneční - začátečníci
Po : 20.45 - 22.15

SALSA začátečníci
ČT : 20.30 - 22. 00

Taneční - středně pokročilí a mírné pokročilí
Út : 19-20.30 a 20.35 - 22.05

Taneční - extra pokročilí
St : 20.45 - 22.15

SALSA POKROČILÍ
Po : 20.45 - 22.15

Taneční - mírně pokročilí
Ne : 20.45-22.15

DALŠÍ KURZY PŘIPRAVUJEME :-)

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti