Tréninky

Tréninky a semináře

Pravidelné tréninky máme každý týden na hlavním sále MěKS či na předsálí. Většinou se na ně chodí zadním vchodem, dětské přípravky pouštíme i hlavním vchodem. Dle rozvrhu v MěKS se pravidelné tréninky mohou měnit či výjimečně rušit, to si zjistíte na Google kalendáři (pro členy Fuega).

Od roku 2013 trénujeme (hlavně latinu) na novém Zrcadlovém sále, neboli v Tanečním a pohybovém studiu Fuego Říčany v Sokolské 395/6. Zde jsou další pravidelné volné tréninky, semináře a kurzy.

Volné tréninky a semináře soutěžních párů

- pondělí od 18:00 do 19:00 je v Labuti volný nebo vedený practise - různé druhy včetně soutěžního practisu, volný trénink na studiu je od 15:30-18:30

- úterý je možný od 16:00 do 18:00 volný trénink v Labuti
- středa od 17:30 do 19:00 je na Studiu volný trénink
- čtvrtek je seminář latiny pro pokročilé 17:30-19:00 a v pátek od 18.30 - 20.00 vč. practisu

- pátek je možný od 15:00 do 18:00 v Labuti volný trénink

- v Tanečním studiu v Sokolské jsou možné volné tréninky ještě pondělí, úterý, středa a čtvrtek vždy od 8:00 do 15:00 - a vždy po dohodě s Honzou

- dále pak o víkendech dle možností sálu a trenérů - semináře standardních tanců, latinských tanců, volný trénink, více na Google kalendáři (přístup pouze pro členy klubu).


Děti a junioři a jejich tréninky:

- Junioři 1. ročníku mají každé pondělí od 16:00 do 17:30 (MěKS) seminář specializovaný na dětské páry (pouze v páru), druhý trénink mají ve čtvrtek od 16:30 do 17:30 (Zrcadlový sál).

- Junioři 2. ročníku mají každý čtvrtek od 17.30 do 18.30 (Zrcadlový sál) trénink se zaměřením na latinské tance a v pátek od 15.30 do 17.00 (MěKS) seminář specializovaný na juniorské párové tancování.

- Dětská přípravka 4-6 let trénuje ve středu od 15:00 do 16:00, děti 6-10 let pak od 16:00 do 17:00.

- Dětská přípravka 10 a více + pokročilí pak trénuje v úterý od 15:30 do 17:00 se zaměřením na všeobecný pohybový rozvoj a možností navštěvování hlavně jednotlivci.

- Na páteční semináře latiny mají děti také přístup, avšak pouze taneční páry s alespoň základními znalostmi latinských tanců.

- Volné tréninky pondělí a pátky jsou dětem také k dispozici.

Taneční trénink - jaké má části

Taneční páry trénují třemi způsoby:

- jednak chodí na semináře vedené lektory, což jsou hromadné lekce, kde se učí jak nové figury tak technika tance

- dále si platí individuální lekce s trenéry, kde se trenér věnuje pouze jim a staví sestavy, ale hlavně individuálním přístupem pracuje na konkrétních nedostatcích páru

- dalším a neméně důležitým jsou volné tréninky, kde si tanečníci sami protančí své sestavy a aplikují poznatky jak ze seminářů, tak z individuálních lekcí

Practise je soutěž "nanečisto", pár tančí na danou hudbu svou sestavu, snaží se nezastavit a zatančit co nejlépe. Practise si může každý zatančit třeba na konci tréninku sám, nebo se obvykle na semináři či na volném tréninku páry domluví a zatančí si practise společně.

Fyzická průprava je velmi důležitá pro celkový výkon tanečníků. Jednak připravuje na zvýšenou fyzickou zátěž na soutěži a vytrvalost, dále také připravuje tělo na různé rychlé, komplikované či neobvyklé pohyby potřebné pro zatančení těžších figur. Takto se připravujeme jednak pomocí různých klasických fyzických cvičení (běh, sedy-lehy, cvičení na HSSP...) a také prostřednictvím výkonu jiných odlišných sportů a pro nás rekreačních druhů tance (salsa, scénický tanec, baletní průprava). Zabraňujeme ochabnutí nepoužívaných svalů a celkově zvyšujeme fyzickou odolnost tanečníků.

Strečink je další z nedílných součástí tréninku a fyzické přípravy. Zabraňuje zkracování svalů a šlach, zvláště těch namáhaných, pomáhá zvětšovat rozsahy a eliminuje dopady například nošení vysokých podpatků.