2009

7. ročník naší klubové soutěže proběhl 18.října.

Mohli jste vidět jako každoročně kategorie Dospělý D, C, B a Junior II D, C a Hobby - dospělý. Všechny soutěžě byly vypsány jako postupové, tančilo 123 tanečních párů. V každé kategorii vítězné páry získali kromě bodů a započítaných F také krásné keramické poháry, dorty a dámy květinu.

Děkujeme našim parterům :

Městu Říčany a firmám : Penta Trading, DreamTeam, Keso Praha, ErtlGlas a další.
Výsledky našich párů.
Třída Výsledek Pár Poznámka
D-LAT 2/23 Michal Holub & Barbora Pavelková Finálové kolo a finále
D-LAT 21/23 Petr Jeřábek & Jitka Macháčková 1.kolo
Hobby - STT 4/8 Petr Nejedlý & Klára Sochová - Finálové kolo
Hobby - LAT 7/13 Petr Nejedlý & Klára Sochová Finálové kolo
Hobby - LAT 10/13 Hugo Vivial & Tereza Palečková Semifinálové kolo

Naše zastoupení letos nebylo nejsilnějí. Jak už to bývá, některé páry dopadly malinko hůře než očekávali, některé dopadli lépe než doufali. Nicméně alespoň jednu stříbrnou medali získal pro domáci barvy Michal s Barčou v kategorii H-D-LAT.

Videozáznam naší soutěže od pana Lénárda

Velké poděkování patří panu Romanu Lénárdovi (www.tvricany.cz) za pěkné video naší soutež. Je rozděleno na dvě části :


Rozhovor s Majklem

Tentokrát Vám přinášíme rozhovor s Michalem Jeníčkem, fotografem se zaměřením na taneční sport a svatební fotografie (viz. www.majkluvsvet.cz ).

Ps. Děkujeme za pěkné fotky z naší soutěže !

1. obligátní první otázka, jak se ti u nás libilo?

Na soutěži v Říčanech jsem byl jako fotograf poprvé. Jako tanečník naposledy v únoru 2002 (to už je let, že a ten sál se mi hned znova vybavil, jakmile jsem jen vkročil. Mám rád, když je úzké spojení mezi „šatnami" a parketem a vše je takříkajíc na hromadě. Takže abych odpověděl, ano, libilo.

2.Jak hodnotíš úrověn souteže, tedy páry, organizaci, přípravu sálu atd ?

Dopolední část programu mi unikla, ale z té odpolední jsem byl nadšen. Soutěž měla spád, časový posun minimální a stejně jako diváci jsem ocenil prolínání kategorii. Soutěž je pak mnohem rozmanitější a koukavější. Jsem spíš zaměřený na latináře a hlavně úroveň třídě B LAT mi přišla nadprůměrná a dokonce můj tip na první tři místa potvrdila i kvalitní porota..

3. A jak se ti u nás fotilo, víme že zde nejsou zrovna ideální světelné podmínky, ale kde jinde najdeš barevně nasvícený parket?

V prvním momentu jsem lomil ruce nad temnější atmosférou prošpikovanou barevnými světly, ale po chvíli focení jsem našel optimální nastavení fotoaparátu a byl jsem nakonec nadšen. Každý parket je jiný (dokonce každé sedadlo vyžaduje trochu upravit nastavení parametrů) na každé soutěži a vyžaduje jisté zkušenosti, aby fotky byly co nejlepší. Buď můžete fotit tak, že úplně potlačíte atmosféru (barvy) sálu nebo pomačkáte správné „čudlíky na té černé krabičce" a fotky budou hned o úroveň lepší.

4. Fotíš radši latinu, standard, nebo něco úplně jiného ?

Podle mého webu je jasné, že mi je latina mnohem blíže než standart. V obou kategoriích mám ale své libůstky, které rád fotím. V latině to jsou emoce a celkovou hravost horní poloviny těla a ve standartu pak krásné pózy celého páru a vlnící se šaty partnerek. Mimo parket mám pak radši práci s lidmi a tedy s emocemi. Krajinář rozhodně nejsem :-)

5. Nechybí Ti tanec, víme, že jsi dříve aktivně tančil a teď už jen na parket nahlížíš okem fotoaparátu, mimochodem pěkný stroj, co stojí "výbava" profi fotografa?

Už je to skoro sedm let, co jsem naposledy nazul latinky a občas si opravdu postesknu, jaké by to asi bylo, ale tím jak se pohybuju v tanečním prostředí, znám nejen jeho pozitivní stránky,ale i ty negativní, které nejsou veřejností viděny. Už není tolik zřejmé, kolik obrovské dřiny, odříkání, finančních výdajů a náročných mezilidských interakcí k tanci patří. Ale na co byste koukali, kdybych místo zpracování fotek trénoval na parketě :-)

Výbava profi fotografa nemá konečnou cenu, je to proces neustálého vylepšování a rozšiřování všech těch foto hraček, které stojí opravdu velké peníze. V současnosti bych klidně věděl, jak naložit s 200 000,-Kč na vylepšení mého nádobíčka. To co tu vidíš, byla před rokem investice cca 60 000,-Kč (prakticky všechny mé úspory od doby první třídy :-) Ale relativně kvalitní fotky z parketu zvládneš udělat i fotoaparátem za třetinou cenu, jen to chce ten správný um...

Děkujeme za rozhovor ! Další Majklovi fotky a mnohem více naleznete na jeho webových stránkách : www.majkluvsvet.cz .

Nové kurzy  - leden 2024 - začínáme od 14.1.2024


Ladies Latin

ZAČÁTEČNICE

Út: 10-11:30

St: 19:00-20:30

Ne: 17:30-19:00

MÍRNĚ POKROČILÉ
St: 10.00 - 11.30
Čt: 19.00 - 20.30
Ne: 19.00 - 20.30

POKROČILÉ
Po: 10.00 - 11.30 a 19.00 - 20.30
Út: 18-19:30 a 19.30 - 21.00

STŘEDNĚ POKROČILÉ
St: 19.00 - 20.30

VÍCE POKROČILÉ
Čt: 10.00 - 11.30

 

TANEČNÍ KURZY pro páry

Taneční - začátečníci
ČT : 19.00 - 20.30


Taneční - začátečníci +
(věční začátečníci, repetenti  :-)
Po : 20.45 - 22.15

SALSA začátečníci
ČT : 20.30 - 22. 00

Taneční - středně pokročilí a mírné pokročilí
Út : 19-20.30 a 20.35 - 22.05

Taneční - extra pokročilí
St : 20.45 - 22.15

SALSA POKROČILÍ
Po : 20.45 - 22.15

Taneční - mírně pokročilí
Ne : 20.45-22.15

DALŠÍ KURZY PŘIPRAVUJEME :-)

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti