2008

6. ročník naší klubové soutěže :

Mohli jste vidět jako každoročně kategorie Dospělý D, C, B a Junior II D, C a Hobby - dospělý. Všechny soutěžě byly vypsány jako postupové, tančilo 112 tanečních párů. V každé kategorii vítězné páry získali kromě bodů a započítaných F také krásné keramické poháry, dorty a dámy květinu.

Děkujeme našim parterům :

Městu Říčany a firmám : Penta Trading, DreamTeam, Keso Praha, ErtlGlas a další.
Výsledky našich párů.
Třída Výsledek Pár Poznámka
D-STT 1/13 Stanislav Sochor & Irena Sochorová - Finálové kolo a finále
D-STT 5/13 Vladislav Sláma & Tereza Škardová -  Finálové kolo a finále
D-LAT 7/21 Michal Holub & Barbora Pavelková  - Semifinálové kolo
C-STT 3/11 - Stanislav Sochor & Irena Sochorová - Finálové kolo a finále

Naše zastoupení letos nebylo nejsilnějí. Jak už to bývá, některé páry dopadly malinko hůře než očekávali, některé dopadli lépe než doufali. Nicméně dvě medaile a to zlatou a bronzovou získal pro domáci barvy Standa s Irčou v kategorii H-D-STT a H-C-STT, tedy na domácí soutěži postoupili do vyšší třídy :-).

Rozhovory

Tentokrát Vám přinášíme hned několik rozhovorů s porotci a odborným dozorem.

Za krásné ceny zmiňované v rozhovorech a za podporu naší soutěže vůbec děkujeme všem našim milým sponzorům : zejména městu Říčany a firmám Penta Tradeing, Ertlglas, Keso Praha a dále Pekařství David Frydrych,Výroba lahůdek Eva Čiháčková, Ekoflor, E-dkp,

Petra Kostovčíková - porotkyně Fuego Cupu 2008, mistryně ČR v latinsko-amerických tancích, vicemistryně Německa v latinsko-amerických tancích, vicemistryně světového poháru v latinsko-amerických tancích, semifinalistka Mistrovství světa a Evropy v latinsko-amerických tancích a taneční partnerka Václava Vydry ve Stardance.

Jaké to je být „na druhé straně barikády", tedy v kůži porotce?

Chtěla jsem říct jednodušší, člověk je klidnější, tolik se nezadýchá :-)...
Ale já jsem vždy trochu nervózní. Je to ten pocit zodpovědnosti - nikomu neublížit, správně se rozhodnout. Snad proto, že to přece jen není tak dávno, co jsem sama coby soutěžící stála na parketě, takže vím, co všechno za tím výkonem stojí, jak to páry prožívají a každý křížek či známku analyzují Pravidla hodnocení jsou jasně daná, ale zdá se ti lehčí porotovat latinu nebo standard? Řekla bych to takto: v latině se cítím jistěji. Je to proto, že jsem si ji hezky dlouho na vlastní tělo užívala, je stále v živé paměti a coby trenérka se ji denně věnuji. V žádném případě pro mě není jednodušší ji porotovat. Liší se to soutěž od soutěže. Záleží na kvalitě párů. Jednou je vítěz jasný při prvním pohledu na parket a jindy se vám sjedou páry stejné úrovně a vy začnete z jednotlivých kritérií slevovat. A výsledek? Rozpětí známek u jednoho páru jedna až šest...

Proč se podle tvého názoru na soutěžích objevuje méně porotkyň než porotců?

Tak na tuto otázku opravdu odpověď neznám, jen si myslím, že je to velká škoda. Ženy se ve vnímání spousty věci od mužů liší, máme na věci jiný pohled a tato rozdílnost je absolutně přirozená. V hodnocení tance tomu podle mě není jinak

Dlouho jsi tančila v Německu, plánuješ nyní zůstat v České republice nebo ještě zvažuješ působení v zahraničí?

Byla to velká a pro můj život velmi přínosná zkušenost. O Němcích a této zemi obecně se tvrdí, že vše běží podle plánu, vše má svůj systém a režim. Já mám ráda systém, líbí se mi, když věci mají řád a fungují, takže po této stránce mi Německo naprosto vyhovovalo. Jenže to je jen jedna část Petry. Ta druhá strana mince - srdečnost, uvolněnost, otevřenost, spontánnost mě přitáhla zpět do Čech. A tady bych ráda zůstala. Alespoň tak to cítím dnes. Kdo ví,co bude za pár let

Dana Machátová – odborný dozor Fuego Cupu 2008

Jak se Vám líbí na Fuego Cupu 2008?

Fuego Cup 2008 se mi líbí, stejně jako jeho předchozí ročníky. Vaše organizace je výborná a je vidět, že se rok od roku zlepšujete.

Jak dlouho se pohybujete v tanečním světě?

První soutěže jsem se zúčastnila v roce 1983.
A jaké to je být na soutěži jako odborný dozor? Stačíte sledovat výkony párů nebo sledujete soutěž z čistě technického hlediska?

Všichni si většinou myslí, že práce odborného dozoru je pouze o kontrole, zda páry dodržují pravidla soutěžních kostýmů (pravidla kostýmů jsou někdy pro laika při pohledu na téměř nahé latinsko-americké tanečnice úsměvná – např. látka na prsou tanečnice nesmí být tělové barvy nebo košíčky podprsenky nesmí být dále než 5 cm od sebe-pozn.aut.). Opak je pravdou. Mou prací je sledovat, zda je v pořádku hudební doprovod, práce poroty, podmínky pro páry (např. velikost parketu apod.). Oblečení je jen jednou ze sledovaných položek.

Máte radši standard nebo latinu?

Raději standard, a to jak tančit, tak sledovat. Někdy bych si nejraději půjčila šaty a tančila s páry.

Rostislav Filgas – porotce Fuego Cupu 2008, finalista mistrovství světa ve standardních tancích.

Jaké jsou rozdíly mezi soutěžemi v České republice a zahraničí?

Nemůžeme srovnávat velké soutěže - Grand Slamy a Openy - a domácí soutěže nižších tříd. Ale myslím, že v ČR jsou schopní organizátoři, snaží se pro své soutěže udělat maximum.

Jste jedním, z organizátorů Prague Open, jak po organizační stránce vidíte naši soutěž?

Zase je rozdíl mezi Openem nebo třeba Blackpoolem a menšími soutěžemi, ale organizace Fuego Cupu se mi velmi líbí a musím zdůraznit, že máte krásné ceny. K říčanským soutěžím mám srdečný vztah, v roce 1979 jsem zde získal své první vítězství a to kupodivu v latině. Rád sem jezdím.

Ján Kliment – porotce Fuego Cupu 2008, dvojnásobný mistr ČR v latinsko-amerických tancích, dvojnásobný mistr Švýcarska v latinsko-amerických tancích, semifinalista mistrovství světa a finalista mistrovství Evropy profesionálů, taneční partner Zuzany Norisové v nadcházející řadě Stardance.

Kde se vzal ve výčtu tvých úspěchů švýcarský mistrovský titul?

Moje manželka Laura pochází ze Švýcarska a ač žijeme v Ostravě, soutěžíme za Švýcarsko. Laura se ale mimochodem naučila skvěle česky, posoudit to budete moct v další řadě Stardance, kde tančí s Vladimírem Kratinou.

Otázku ke Stardance si neodpustíme– jaké je to tančit s tanečním „amatérem"?

Tančím se Zuzanou Norisovou, která je moc šikovná a rychle se učí, tak je to dobré.

Chceš v budoucnosti více porotovat?

Určitě, chci vnést do rozhodování o výsledcích své zkušenosti z tanečního světa a mnoha soutěží.

Jan Tománek – porotce Fuego Cupu 2008, třikrát vicemistr ČR v kombinaci 10 tanců, mistr republiky v latinskoamerických formacích, semifinalista Světového poháru v 10 tancích, taneční partner Jolany Voldánové v pořadu ČT Stardance

Obligátní otázka – jak se ti u nás líbí?

Z jakého pohledu? Líbí se mi, že je to soutěž pořádaná pro páry. Hezké ceny, nasvícený parket a mile mě překvapilo, že každá tanečnice dostala při slavnostním nástupu květinu. Skvělá atmosféra.

A co se ti na tanečních parketech obecně líbí a nelíbí?

Ve třídách D a C bych chtěl vidět více radosti z tance, ale líbí se mi, že páry tanci věnují svůj volný čas a i v neděli jedou na soutěž , třeba přes celou republiku. Nelíbí se mi, že se v nižších třídách objevuje spousta nepřirozenosti.

Karolina Emanuelová a Jan Beránek

Nové kurzy  - leden 2024 - začínáme od 14.1.2024


Ladies Latin

ZAČÁTEČNICE

Út: 10-11:30

St: 19:00-20:30

Ne: 17:30-19:00

MÍRNĚ POKROČILÉ
St: 10.00 - 11.30
Čt: 19.00 - 20.30
Ne: 19.00 - 20.30

POKROČILÉ
Po: 10.00 - 11.30 a 19.00 - 20.30
Út: 18-19:30 a 19.30 - 21.00

STŘEDNĚ POKROČILÉ
St: 19.00 - 20.30

VÍCE POKROČILÉ
Čt: 10.00 - 11.30

 

TANEČNÍ KURZY pro páry

Taneční - začátečníci
Po : 20.45 - 22.15

SALSA začátečníci
ČT : 20.30 - 22. 00

Taneční - středně pokročilí a mírné pokročilí
Út : 19-20.30 a 20.35 - 22.05

Taneční - extra pokročilí
St : 20.45 - 22.15

SALSA POKROČILÍ
Po : 20.45 - 22.15

Taneční - mírně pokročilí
Ne : 20.45-22.15

DALŠÍ KURZY PŘIPRAVUJEME :-)

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti