Pravidla

Pravidla a podrobné info

Statut Pro-Am

Pro-Am: taneční páry ve spojení profesionál – amatér.

Profesionál je učitel/trenér/tanečník s licencí profesionála nebo trenéra a/nebo s vytančenou výkonnostní třídou pod hlavičkou národní taneční federace/asociace.

Amatér je student individuální výuky pod vedením trenéra - profesionála.

Student se v minulosti v dané disciplíně neúčastnil jiných amatérských nebo profesionálních soutěží pod hlavičkou národní taneční federace/asociace mimo soutěží Pro-Am. Výjimkou jsou soutěže kategorie Hobby bez časového omezení a dále soutěže nejnižší úrovně (DC), které tanečník/tanečnice tančila před více než 10-ti lety.

V určitých případech může organizátor soutěže požádat taneční školu, případně národní federaci/asociaci, o potvrzení statusu osoby Amatéra nebo Profesionála a rozhodnout o jeho účasti v soutěži.

Pár je definovaný jako muž a žena. Toto pravidlo se vztahuje na všechny soutěže Pro-Am a T/S.


Zařazení Amatéra do soutěžní třídy a možnosti

Zařazení Amatéra do soutěžních tříd určuje profesionální partner dle svého uvážení. Účast amatéra je povolena ve dvou po sobě následujících třídách (úrovních), a to ve stejných pro Single Dance a Multidance. V třídách, ve kterých je povinný repertoár, má dodržet předepsané figury dle katalogu figur.

Kategorie TS (teacher/student) je otevřena pro neaktivní soutěžní tanečníky všech tříd (tedy i tř. DC před méně než 10 lety, ale i BAM !!!)

Amatér smí tančit dvě po sobě následující třídy (tedy např Bronz+Silver, nebo Silver+Gold). Pokud je otevřena kategorie TS Open, je otevřená bez rozdílu tříd, a tedy může tančit jakýkoliv amatér nebo neaktivní soutěžní tanečník.

Tance
Bronz - STT : waltz, tango, valčík, quickstep. LAT : samba, chacha, rumba, jive.
Silver - STT : waltz, tango, valčík, quickstep. LAT : samba, chacha, rumba, jive - v Multi není slowfox a paso doble, v Single ANO !
Gold - STT : waltz, tango, valčík, slowfox, quickstep. LAT : samba, chacha, rumba, paso doble, jive.

TS : vždy všech 5 soutěžních tanců

Katalog variací

Bronz - pouze variace z katolgu figur (dle ČSTS nebo WDSF nebo ISTD)
Silver - doporučené je dodržovat katalog, avšak za neomezené variace pár nebude sankcionován (pouze lifty jsou zakázané), rozhoduje kvalita zatančené techniky/basicu, ne obtížnost variací
Gold - neomezené variace (open), tedy bez omezení (kromě zvedaček)

Profesionální tanečník smí mít v jedné kategorii pouze jednu partnerku :-)

 

Porota hodnotí Amatéra.

Složení poroty :  Pavla Beránková, Lucie Šabíková, Zuzana Šťastná, Jiří Šabík, Ondřej Rýdl a Mistr Jan Kliment :-)

 

Důležité informace

Organizátoři soutěže nenesou zodpovědnost za osobní věci a cennosti odložené v hale, šatnách nebo jakýchkoliv jiných místnostech konání soutěže.

Organizátoři soutěže nenesou zodpovědnost za žádné zdravotní problémy a zranění během soutěže. Účast je na vlastní riziko všech účastníků.

Organizátoři soutěže nemusí zastavit soutěž, pokud pár nenastoupí na parket na svoji skupinu. Pokud pár nenastoupí na svoji skupinu, startovné nebude vráceno.

Jestliže si některý z účastníků soutěže nepřeje, aby byl filmován nebo fotografován v průběhu soutěže, nebo aby byl viděn na nahrávkách, upoutávkách, nebo propagačních materiálech, je povinen tuto skutečnost písemně oznámit organizátorovi soutěže, a to 30 dní před jejím konáním. Pokud taková přímá žádost nebude anoncována, je to považováno za udělení povolení.

Na všechny účastníky soutěže Říčanský ProAm Pohár se vztahují pravidla zveřejněná na www.fuego.cz. Přihláškou do soutěže účastník zároveň akceptuje uvedená pravidla soutěže.

 

Říčanský ProAm Pohár

Říčanský ProAm Single Dance a Multidance STT/LAT Pohár
jsou soutěže otevřené pro domácí i zahraniční účastníky v jednotlivých tancích. Soutěží se ve třídách Bronze, Silver a Gold.

 

Délka tanců

Všechny tance se hrají podle počtu párů na parketě 1:00 – 1:30 min. Paso Doble 2 koruny.

Parket

Vzhledem k tomu že máme zcela nový parket a rádi bychom, aby nám vydržel, je zakázano lít na parket vodu a jsou NUTNÉ chrániče na podpatky! Olej je povolen (bude k dispozici na připravených místech, ale nebojte, parket opravdu klouzat nebude.

Startovné

Startovné je 150 Kč/tanec a součástí je místo u stolu u parketu pro každého profitanečníka a jeho partnerky :-)

Vstupné

Večer bude pojat jako "Latino ples", v přestávkách mezi soutěžemi bude hrát kubánksá kapela, každá vstupenka je  místenková ke stolu.
Vstupné pro děti do 10 let je 0Kč
Vstupné pro dospělé pak 150Kč

Doporučené oblečení (dress code) je SMART CASUAL :-)

Těšíme se na Vás, v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@fuego.cz nebo na FB/ Fuego Říčany

 

Nové kurzy  - leden 2024 - začínáme od 14.1.2024


Ladies Latin

ZAČÁTEČNICE

Út: 10-11:30

St: 19:00-20:30

Ne: 17:30-19:00

MÍRNĚ POKROČILÉ
St: 10.00 - 11.30
Čt: 19.00 - 20.30
Ne: 19.00 - 20.30

POKROČILÉ
Po: 10.00 - 11.30 a 19.00 - 20.30
Út: 18-19:30 a 19.30 - 21.00

STŘEDNĚ POKROČILÉ
St: 19.00 - 20.30

VÍCE POKROČILÉ
Čt: 10.00 - 11.30

 

TANEČNÍ KURZY pro páry

Taneční - začátečníci
Po : 20.45 - 22.15

SALSA začátečníci
ČT : 20.30 - 22. 00

Taneční - středně pokročilí a mírné pokročilí
Út : 19-20.30 a 20.35 - 22.05

Taneční - extra pokročilí
St : 20.45 - 22.15

SALSA POKROČILÍ
Po : 20.45 - 22.15

Taneční - mírně pokročilí
Ne : 20.45-22.15

DALŠÍ KURZY PŘIPRAVUJEME :-)

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti